1330 września to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W jego ramach uczniowie klasy III b (opiekun – Dorota Pawelczyk) na zajęciach komputerowych zmagali się z testem ze znajomości tabliczki mnożenia. Podczas edukacji matematycznej dzieci rozwiązywały działania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia, wskazując poprawny wynik na planszy. Uzupełniały tabliczkę mnożenia odpowiednimi liczbami, a następnie kolorowały w celu łatwiejszego jej przyswojenia. Dzieci wykonywały również ćwiczenia z użyciem kart matematycznych A. Grabowskiego, bowiem uczymy się również poprzez zabawę. W klasie 4a (opiekun – Beata Grądzka) przeprowadzone zostały wyścigi. Uczestnicy pokonywali kolejne etapy wykazując się znajomością tabliczki mnożenia. Po zaciętej rywalizacji mistrzami zostali: Magdalena Pruss, Aleksandra Dziadak oraz Arek Leszczyński.

Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności korzystając z komputerowej gry: Tabliczka mnożenia na czas, dostępnej na platformie Matzoo.pl. Z tej samej gry korzystali również uczniowie klasy 5a. Po trzech rundach matematycznego turnieju najlepsi okazali się: Wiktor Barański, Maciej Michalkiewicz i Nikola Jędrzejczak. Uczniowie klas 5ab (opiekun –  Anna  Butryn) rozegrali w grupach turniej tabliczki mnożenia. Każda grupa walczyła ambitnie i starała się wykonać zadanie dokładnie i w wymaganym czasie. Udział i zaangażowanie uczniów w turnieju zostało ocenione przez nauczyciela. Uczniowie klas 6a i 6b (opiekun – Danuta Nowakowska) przygotowali duże plakaty z tabliczką mnożenia i wesołymi buźkami,  które tego dnia przyozdobiły drzwi klas. Tak jak i klasy młodsze, sprawdzali swoje umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia korzystając z platformy tabliczkamnożenia.pl indywidualnie i zespołowo, pracując na czas. Najwyższe wyniki uzyskiwał Adrian Lorenc z kl. 6a.

Danuta Nowakowska