120 września uczniowie klasy III b pod opieką wychowawczyni p. Doroty Pawelczyk wybrali się na wycieczkę do Kręgielni MK Bowling. Gra w kręgle to sport dla każdego: młodszego i starszego. Słupska kręgielnia dysponuje dwunastoma torami do gry, wśród nich są tory wyposażone w bandy ułatwiające grę dzieciom. System liczenia punktów oraz zarządzania torami jest całkowicie skomputeryzowany, co ułatwia grę. Jednak nasi milusińscy samodzielnie i bardzo sprawnie liczyli swoje punkty utrwalając zagadnienia matematyczne. Uczniowie podczas rozgrywek wzajemnie motywowali się do działania, utrwalali umiejętność sportowej rywalizacji, rozwijali poczucie koleżeństwa, uczyli się zasady fair play i szacunku dla rywala. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Dorota Pawelczyk