IMG 060716 września w parku Chopina odbył się Piknik Europejski inaugurujący Tydzień Mobilności Europejskiej, w którym uczestniczyli członkowie naszego szkolnego koła europejskiego EuroTeens. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Robert Biedroń - Prezydent Miasta Słupska, Jarosław Wałęsa - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Natalia Szczucka - Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce, która przyjechała na piknik własnym rowerem. Zebrani mogli usłyszeć, czym goście zajmują się na co dzień, na czym polega współczesna polityka europejska, a także zachęcano ich do poruszania się po mieście rowerem. Kulminacyjnym wydarzeniem Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie Dzień bez samochodu, obchodzony 22 września. Tego dnia wszyscy mieszkańcy Słupska, którzy zrezygnują z jazdy własnym samochodem, będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Beata Grądzka