IMG 20181206 1010526 grudnia uczniowie klas I-III pod opieką p. K. Kiersnowskiej, p. D. Pawelczyk, p. I. Maciaszek wybrali się do Multikina na film pt. „Grinch”. Jest to historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Grinch mieszka w samotności, za jedynego kompana mając psa Maxa. Opuszcza swą jaskinię, udając się do Ktosiowa, tylko w poszukiwaniu pożywienia.

Każdego roku spokój Ktosiowa zaburza celebracja świąt Bożego Narodzenia. Kiedy mieszkańcy decydują, że tegoroczne święta będą obchodzone jeszcze bardziej hucznie, Grinch rozumie, że jedynym sposobem na zachowanie jego wymarzonego spokoju jest kradzież świąt. Planuje nawet uprowadzenie św. Mikołaja.

Uczniowie z zapartym tchem oglądali tą zabawną, pełną ciepła, oszałamiająco sfilmowaną historię świąteczną. Do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

To nie był jednak koniec niespodzianek na ten dzień, ponieważ po powrocie z kina odwiedził nas św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom słodkie upominki. DZIĘKUJEMY.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek, Katarzyna Kiersnowska