DSC 000512 stycznia 2017 r odbyło się  w naszej Szkole uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej. Dziewczynki z kI. IV z aktywu bibliotecznego prowadzone przez panią Katarzynę Maternik, wprowadziły dzieci w zaczarowany świat bajek - przedstawieniem. Czerwony kapturek i kot w butach zadawały dzieciom zagadki a królowa książka pasowała pierwszaki na czytelników biblioteki szkolnej. Oprócz kota w butach, czerwonego kapturka i królowej książki wystąpiły jeszcze : calineczka, książka 1, sierotka Marysia, które  pięknie powitały dzieci klas I. Na koniec tak jak i na początku przedstawienia dziewczynki wykonały piosenkę. Na zakończenie jeszcze królowa książka rozdała dzieciom dyplomy a pozostałe dziewczynki obdarowały pierwszoklasistów zakładkami do książek.
Katarzyna Maternik