20160930 09402530 września klasa 6 b udała się z wizytą do  słupskiej redakcji Głosu Pomorza. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem powstawania naszej lokalnej prasy, odwiedzili wszystkie redakcyjne zakamarki  obserwując i rozmawiając z dziennikarzami odpowiedzialnymi za poszczególne działy. Dowiedzieliśmy się, że oprócz wydania gazetowego coraz więcej zwolenników ma internetowe wydanie Głosu Pomorza, z którego miesięcznie korzystają tysiące czytelników. Naszą ciekawość wzbudziło też biuro rzeczy znalezionych. To tutaj przychodzą słupszczanie w nadziei, że może w redakcji Głosu odnajdą swoją zgubę.
Na zakończenie wizyty był czas na nasze pytania. Uczniowie chcieli wiedzieć, kto najdłużej pracuje w słupskim oddziale Głosu, ile kobiet zatrudnia redakcja, jakie kryteria należy spełnić, żeby pracować w zawodzie dziennikarza. Oprowadził nas po obiekcie, ciekawie opowiadał  i zdradził wszystkie redakcyjne sekrety dziennikarz Głosu Pomorza, były uczeń SP 9, p. Daniel Klusek.

Zbigniew Stec