Kopia DSC 003410 lutego 2016 odbyło się w naszej Szkole uroczyste pasowaniu uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej, która na tę okoliczność przeistoczyła się w ogromną grę planszową. Uczniowie, aby dostać się do wrót biblioteki musieli rzucać ogromną kostką a następnie przesuwać swoje gigantyczne pionki o wyrzuconą liczbę oczek, jednak aby zdobyć prawo do rzutu kostką przyszli użytkownicy szkolnej biblioteki musieli odpowiedzieć na pytanie, które wcześniej wylosowali.

Pytania dotyczyły znajomości bajek, baśni i wierszy, które zastały omówione na lekcjach w pierwszym semestrze. Wszystkie dzieci znakomicie się bawiły, a zwieńczeniem uczniowskich trudów było symboliczne przejście przez bramę biblioteki. Od tej pory pierwszaki z naszej Szkoły są pełnoprawnymi użytkownikami szkolnej  biblioteki.

Jacek Bochenek