indeks

17 marca 2023 r. w Słupskim Teatrze Rondo odbył się XXVI Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2023”. Patronat honorowy nad festiwalem objęła Prezydentka Miasta Słupska- Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor SP nr 9 w Słupsku – Pani Joanna Michalak.

Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozstrzygnięte zostały w czterech kategoriach: soliści klas 1-3, soliści klas 4-8, zespoły 1-3, zespoły 4-8. 109 uczestników ze Słupska, Postomina, Lęborka, Główczyc, Ustki, Korlina, Miastka oceniało jury w składzie: przewodniczący: Piotr Merecki – dziennikarz radiowy, muzyk, wokalista, członkowie: Marian Szarmach – muzyk, perkusista, Roman Pawlaczyk – muzyk ,instruktor Młodzieżowego Centrum Kultury, sekretarz – Marzena Angelika Kujawska-Kożuchowska, nauczycielka wychowania fizycznego w SP 9.

W kategorii solistów klas 1-3 I miejsce zajęła Maria Krefta ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku, II miejsce przypadło Julii Ernestowicz ze ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, a III miejsce zajęła Hanna Dawidowska ze ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku,. Wyróżnienie przyznano Jakubowi Kepie oraz Błażejowi Piasecznemu ze szkoły Podstawowej w Kobylnicy.

W kategorii solistów klas 4-8 I miejsce zajęła Misza Szcześniak z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. II miejsce przypadło Mishel Tomaszewskiej z Katolickiej Szkoły w Słupsku, a III miejsce zajęła Karina Hermann ze Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku. Wyróżnienie przyznano Paulinie Bąbelek z  Domu Kultury w Ustce, Jakubow Młynarzowi z Łap Music School w Miastku.

W kategorii zespoły klas 1-3 I miejsce zajął Zespół SŁONECZKA ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku,. II miejsce przyznano Zespołowi FIGIELEK z Domu Kultury w Ustce, a III miejsce zespół SOCZKI  ze  Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku. Wyróżnienie przyznano Zespołowi FRAJDA ze Szkoły Podstawowej w Korlinie..

W kategorii zespoły klas 4-8 I miejsce zajął Zespół OSTINATO ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku,. II miejsce przyznano Zespołowi URWISY ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, a III miejsce Zespół  ANDANTE z Domu Kultury w Ustce. Wyróżnienie przyznano Zespołowi KONICZYNKI  ze Szkoły Podstawowej  w Główczycach.

Podczas festiwalu odbyło się również wręczenie nagród laureatom XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Łajba 2023”, można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych wysłanych na konkurs. Szczegółowe wyniki tych konkursów są dostępne na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku: www.sp9.slupsk.pl w zakładce „Łajba”.

Ogółem we wszystkich konkursach związanych z „Łajbą 2023” udział wzięło ponad 290 uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom XXVI Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba 2023 oraz fundatorom nagród, a laureatom gratulujemy!

WYNIKI XXIV KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŁAJBA 2023

Informacja dotycząca

XXVI Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba2023”

Informujemy, że przesłuchania Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2023” rozpoczną się

17 marca 2023 .

od godziny 9:00

w Słupskim Teatrze RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5. Przesłuchania będą odbywać się w kolejności zamieszczonej w poniższych tabelach.

Kategoria: SOLIŚCI 0-III

Szkoła Podstawowa nr 10 Słupsk

ZESPÓŁ OSTINATO Na krańcach świata

Grzegorz Uszkiewicz

Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. St. Hryniewieckiego w Słupsku zaprasza do udziału w XXVI Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2023” oraz w towarzyszącym mu  I Ogólnopolskim Konkursie Form Modelarskich „Latarnie Morskie” i XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łajba 2023”  o tematyce morskiej i marynistycznej.

Festiwal piosenki odbędzie się  17 marca 2023 r. w Teatrze RONDO mieszczącego się przy ul. Niedziałkowskiego 5. Informacja o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach w konkursach plastycznym i modelarskim oraz terminie i miejscu ich wręczenia zostanie zamieszczona na stronie www.sp9.slupsk.pl oraz wysłana do szkół, w których uczą się nagrodzeni uczniowie do 07 marca 2023 r. Zgłoszenia do poszczególnych konkursów należy przesyłać na adres organizatora na pobranych ze strony www.sp9.slupsk.pl kartach zgłoszeniowych w nieprzekraczalnym terminie:

- Konkurs Piosenki do 03 marca 2023 r.

- Konkurs Modelarski do 03 marca 2023 r.

- Konkurs Plastyczny do 03 marca 2023 r.

Do każdego zgłoszenia należy dołączyć pobraną ze strony szkoły www.sp9.slupsk.pl zgodę na udział w wybranym konkursie/konkursach. Na kopercie prosimy umieścić dopisek: „Łajba 2023 – Festiwal Piosenki”, „Konkurs Plastyczny” lub „Konkurs Modelarski”.

Szczegółowe informacje o Konkursach zamieszczamy w załączonych regulaminach. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z  Marzeną Angeliką Kujawską – Kożuchowską  (Festiwal Piosenki Marynistycznej – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Brygidą Skolarus (Ogólnopolski Konkurs Plastyczny –  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl , Bożeną Helinską  (Ogólnopolski Konkurs Modelarski – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu i towarzyszących mu konkursach.

Pliki do pobrania:

Konkurs piosenki
Karta zgłoszenia     pdf   word

Protokół

Karta zgłoszenia   pdf   word

Protokół

Konkurs modelarski
Karta zgłoszenia   pdf    word

Zgoda na udział w konkursie,

przetwarzanie danych osobowych

i upowszechnianie wizerunku