foto 526 października 2015 r. klasy trzecie pod opieką wychowawczyń: p. Iwony Maciaszek, p. Katarzyny Kiersnowskiej oraz p. Grażyny Meger udały się na spotkanie autorskie do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku. Tam, w ramach Słupskiej Jesieni Literackiej, gościła wszystkich p. Wioletta Piaseckapolska baśniopisarka, tworząca literaturę dla dzieci. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Christiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Książki p. Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze.

Strój Wróżki na spotkaniu podbił serca szczególnie dziewcząt. Czarowi autorki ulegli również chłopcy, ponieważ p. Wioleta Piasecka interesuje się min. piłką nożną, czego dowodem jest wydana najnowsza książka „Zagadki piłkarskie"! Spotkanie przebiegło w znakomitej atmosferze. Chętni mogli zakupić książki pisarki, otrzymywali autograf oraz pozowali do zdjęć. Podziękowaniem za uroczą wizytę było wręczenie kwiatowych laurek zarówno autorce książek, jak i p. Wiolettcie Pająk, która z ramienia PBW w Słupsku nas zaprosiła.

Grażyna Meger