foto 23 11 2015 223 listopada 2015 r. po raz kolejny w naszej Szkole zagościł Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z klas: 2b, 3a i 3a, pod opieką nauczycieli: p. Doroty Pawelczyk, p. Iwony Maciaszek, p. Grażyny Meger, oglądali na dużym ekranie „na żywo” bezpośrednią transmisję przedstawienia pt. „Historia Śnieżki” z Teatru Maska w Rzeszowie. Spektakl ten został przygotowany na motywach baśni braci Grimm, którzy są twórcami najbardziej znanych baśni, które od setek lat fascynują czytelników. Uniwersalną siłą tej baśni jest świat przedstawiony, ukazany dokładnie tak, jak dziecko go postrzega – w sposób uproszczony, czarno-biały, dwudzielny na zasadzie dobro - zło, gdzie dobro zawsze zwycięża, a zło musi być ukarane.

Grażyna Meger