DSC 0722 800x5335 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Pasowanie zaszczycili swoją obecnością goście: Tomasz Bobin – dyrektor Urzędu Morskiego, Iwona Sudakiewicz – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5, Beata Wojtecka – dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6, kmdr ppor dr Dariusz Kloskowski z CSMW, kmdr ppor Krzysztof Kurzeja z CSMW, starszy chorąży sztabowy Tomasz Wolski z CSMW, starszy bosman Mirosław Lamkowski oraz przedstawiciel Rady Rodziców SPzOP nr 9 w Słupsku. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze i zostały poddane trzem próbom.

Chłopcy przeszli próbę siły, a dziewczynki pochłonęły witaminki w postaci suszonych moreli. Próbę sprawnościową przeszli także rodzice, dyrekcja, zaproszeni goście i nauczyciele. Część artystyczną wspomogli uczniowie klasy 2b, 3b pod kierunkiem p. Doroty Pawelczyk i p. Katarzyny Kiersnowskiej. Występ uświetniły również wspaniałe stroje, przygotowane przez wychowawczynie w/w klas oraz dekoracja wykonania przez p. Brygidę Skolarus. Nad całością uroczystości czuwała p. Iwona Maciaszek. Uczniowie klas pierwszych otrzymali wspaniałe prezenty w postaci pendraiv’ów i smyczy od dyrektora Urzędu Miejskiego, od samorządów klas I–III słodycze, IV–VI kalendarze europejskie, a od Rady Rodziców wspaniałe klocki. Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciowa pod ofiarowaną szkole przez pana Mirosław Lamkowski żaglówką i wręczeniem przez Dyrekcję szkoły pamiątkowych dyplomów.

Jolanta Syszczewicz, Bożena Helinska