SAM 0024 800x60029 października w naszej Szkole odbyły się warsztaty pn. „Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” zorganizowane przez ODN w Słupsku. Zajęcia, przeznaczone dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz nauczycieli matematyki i przyrody na tym poziomie edukacyjnym, przygotował i przeprowadził kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski. Uczestnicy spotkania poznali morskie jednostki miary, właściwości mapy morskiej, nauczyli się określać na niej położenie geograficzne oraz wyznaczać kurs według podanych współrzędnych przy pomocy trójkątów nawigacyjnych.

W warsztatach udział wzięło 39 uczestników z podstawówek ze Słupska, Ustki, Kobylnicy, Kłodawy. Zajęcia miały na celu, poprzez zabawy na mapie morskie, ukazać znaczenie i przydatność matematyki w życiu, co doskonale wpisało się w ideę Roku Matematyki na Pomorzu. Były też ciekawą i oryginalną formą edukacji morskiej.

Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zaangażowaniem, wykonując kolejne zadania matematyczno-nawigacyjne.  Wiosną najlepsi młodzi nawigatorzy zmierzą się w przygotowywanym konkursie młodych nawigatorów.

Iwona Poźniak