kids athletics126 października 2015r. w sali gimnastycznej naszej Szkoły odbył się event lekkoatletyczny „Kids Athletics” w ramach programu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki „Lekkoatletyka dla każdego”. Uczniowie klas Ia, Ib, IIb, IIIa pod opieką p. Suszczewicz, p. Helinskiej, p. Pawelczyk i p. Maciaszek wzięli aktywny udział w lekkoatletycznej zabawie.

Nasi najmłodsi uczniowie cyklicznie uczestniczą w tego rodzaju zajęciach sportowych. Celem zajęć „Kids Athletics” jest przede wszystkim poprawa stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej dzieci, a także poprawa i rozwijanie zdolności motorycznych. Takie zajęcia sprzyjają również integracji naszych uczniów.

Dzisiejsza rywalizacja odbywała się w zespołach mieszanych ze względu na płeć i wiek. Dzieci doświadczyły różnorodnych i zmiennych form ruchu. Wymagane umiejętności ruchowe dostosowane były do wieku uczestników i usprawniały ich zdolności koordynacyjne.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w zabawie lekkoatletycznej i z uśmiechami na buziach wrócili na lekcje.

Bożena Helinska, Dorota Pawelczyk