DSCN9978Z okazji świąt wielkanocnych w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który  wpisuje się w wieloletnią tradycję naszej szkoły. Młodzi artyści to uczniowie klasy 5 a.  Z wielkim zaangażowaniem prezentowali przygotowany montaż słowno – muzyczny.  Głównym celem było wprowadzenie widzów  w nastrój zadumy nad naszym zbawieniem. Uczniowie przybliżyli widzom  znaczenie krzyża, który jest  znakiem zbawienia. Przygotowane pieśni religijne pełne spokoju, ale i nadziei prowadziły do  radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa. Aktorzy poruszali temat sensu  cierpienia,  miłości okazanej człowiekowi przez drugiego człowieka, a przede wszystkim przez  Jezusa. Scena pustego grobu oraz wystrój sali przypominały tradycje świąt wielkanocnych. Pisanki dekorujące salę wykonali uczniowie klas młodszych pod okiem pani Elżbiety Wojciechowskiej. W apelu uczestniczyła cała społeczność szkolna. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Małgorzata Zaborowska