1Wbrew pozorom to osoby niepełnosprawne wnoszą bogactwo wartości w życie ludzi zdrowych, dają im szansę na zastanowienie się nad losem i docenienie tego, co otrzymali od życia, poznanie siebie. - Maria Grzegorzewska

15.06.2016 r. po raz XVI w naszym mieście obchodzono Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. W uroczystościach na terenie  Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów połączona z wieloma atrakcjami i poczęstunkiem, obok osób niepełnosprawnych, wzięły liczny udział przedszkolaki i uczniowie słupskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. 2b – wych. Dorota Pawelczyk: Natalia Błaszkiewicz, Martyna Gołojuch i Ania Kłączyńska oraz z kl. 3b – wych. Katarzyna Kiersnowska: Zuzanna Gosik, Magdalena Prus, Katarzyna Stefanek pod opieką p. Ewy Tyborczyk i p. Małgorzaty Somionki. Trzecioklasistki wystąpiły na estradzie z piosenką pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem” a drugoklasistki rozśpiewały publiczność piosenką „Zuzia, lalka nieduża”.

Dodatkową atrakcją były popisy umiejętności strażaków i policjantów. Dużym powodzeniem cieszyło się studio makijażu i tatuażu oraz nagradzane gry i zabawy zręcznościowe.
Uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych na czele z Prezydentem Miasta Słupska p. Robertem Biedroniem.

Powrót do szkoły odbywał się w radosnej i bardzo ciepłej, słonecznej atmosferze.

Małgorzata Somionka