20160613 09105213 czerwca 2016r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Kaleka czy COOL-awy”. Warsztaty przeprowadzone zostały przez fundację „Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza”. Spotkanie miało na celu niwelowanie barier mentalnych i budowanie zrozumienia oraz ułatwienia kontaktów między ludźmi zdrowymi i z niepełnosprawnością. Dzieci miały możliwość zaobserwować psa rasy labrador podczas pracy, dostrzec trudności z jakimi na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich oraz osoby niewidome. Uczniowie brali aktywny udział w ćwiczeniach, odgrywanych scenkach, jeździli na wózkach inwalidzkich, poruszali się po torach przeszkód jako osoby niewidome.

Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Katarzyna Kiersnowska, Dorota Pawelczyk, Maria Suszczewicz