27 k20160428 110729 stronawietnia w klasie 5b odbyła się lekcja pokazowa z języka angielskiego, która została przeprowadzona przez p. Monikę Sucharską. Temat zajęć brzmiał: ,, Describing appearance- opis wyglądu’’. Na lekcji obecni byli: p. Jolanta Porada Wicedyrektor Szkoły oraz p. Grażyna Meger Lider Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Humanistów. Lekcja ta miała na celu przypomnienie i utrwalenie słownictwa związanego z opisywaniem postaci, wprowadzenie nowej leksyki (opisu fizycznego, wzrostu, budowy ciała, wieku itp.). Zajęcia zostały przeprowadzone metodami aktywizującymi z użyciem pokazu multimedialnego i tablicy interaktywnej. Uczniowie pracowali również w grupach i, np. mając w kopercie napisane imię i nazwisko pedagoga uczącego w naszej Szkole, mieli dokonać ustnego opisu postaci. Natomiast klasa odgadywała, do kogo z grona pedagogicznego pasuje ta charakterystyka nauczyciela. Także praca domowa była ściśle związana z przeprowadzoną lekcją i polegała na opisie członka swojej rodziny. Uczniowie spisali się znakomicie. Wszyscy pracowali aktywnie i z pełnym zaangażowaniem.

Grażyna Meger