IMG 004528 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się XXXIX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap rejonowy. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Falejczyk 6b, Nicol Ambroziak 6a, Kuba Kępa 6b oraz Sebastian Miętkiewski 6b. Po ciepłym przywitaniu przez Dyrektora Dziesiątki oraz zaproszonych przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Kuratorium Oświaty, Straży Miejskiej, Policji uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości ogólnych przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań drogowych.

W czasie oczekiwania na test sprawnościowy – czyli jazdę na rowerze po torze przeszkód zawodnicy otrzymali posiłek regeneracyjny – pyszną grochówkę oraz ciepłą herbatę. Po ciężkich zmaganiach nasi wspaniali uczniowie zdobyli III miejsce jako drużyna a dodatkowo nasza uczennica stanęła na podium zdobywając także III miejsce indywidualnie. Zawody poprzedzone były licznymi spotkaniami przygotowującymi z przepisów ruchu drogowego oraz jazdą po torze przeszkód. Uczniów przygotował p. Igor Sysojew–Osiński – nauczyciel zajęć technicznych. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Igor Sysojew-Osiński