20160429 09113528 kwietnia 2016r. klasy II B, III A, III B z wychowawczyniami, udały się do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.  Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Straż Pożarną. Poznały procedury postępowania kryzysowego dla dzieci w wypadku zagrożenia.  Dzieci dowiedziały się jakie zadania są wykonywane w ramach całodobowego dyżuru Centrum.

Centrum Zarządzania Kryzysowego  rozpoczęło swoją działalnośćw dniu 13.01.2009 r. Wspiera Prezydenta Miasta Słupska w koordynacji współdziałania wszystkich służb i jednostekorganizacyjnych miasta działających na jego obszarze, zmierzające do utrzymania właściwegostanu bezpieczeństwa powszechnego i porządku publicznego. Spełnia zasadniczą rolę przy tworzeniu i funkcjonowaniu systemu zarządzania kryzysowego Miasta Słupska oraz obieguinformacji. Na koniecnasi podopieczni oglądali budynki Straży Pożarnej. Z dużym zaciekawieniem obserwowali pracę strażaków. Dzieciom spodobał się ubiór i akcesoria strażaków.

Dorota Pawelczyk, Iwona Maciaszek, Katarzyna Kiersnowska

Zapraszamy o obejrzenia zdjęć