Foto na strone16 marca 2016 roku Koło Przyjaciół Biblioteki SYLABA zaprosiło klasy: 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b na przedstawienie pt. KOPCIUSZEK INACZEJ 2016.pl. W inscenizacji występowały osoby: Narrator 1., Narrator 2., Narrator 3., Bernadetka-Kopciuszek, Ojciec, Macocha, zła siostra Krystyna, zła siostra Justyna, Chrzestna, Karol Książę. Cała opowieść zakończyła się bajkowym happy endem: dorośli się dogadali, dzieciom się wytłumaczyło, że nikt nie jest gorszy, choćby, mówił czy wyglądał inaczej. Od tej pory wszyscy żyli w zgodzie i miłości, wystarczyło posłuchać się nawzajem. Przedstawienie przeplatały piosenki o przyjaźni, miłości, zgodzie, życiu oraz taniec do piosenki ”Albatros”. Na koniec widzowie zostali zapoznani z prezentacją pt.: „Czy warto czytać?”, popularyzującą Rządowy Program „Książki naszych marzeń”. Były to zajęcia otwarte dla społeczności szkolnej.

Grażyna Meger