Foto na strone 314 marca 2016 r. w naszej Szkole odbył się I etap II Ogólnopolskiego Konkursu „Savoir-vivre na co dzień”. Głównym celem konkursu jest propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu nie tylko kultury społecznej, ale także kultury języka polskiego. W naszej szkole wzięło w nim udział szścioro uczniów. Test składał się w większości z zadań zamkniętych, ale było też jedno pytanie, na które uczniowie musieli samodzielnie udzielić odpowiedzi. Jednocześnie należy podkreślić, że żaden test konkursowy nie rozstrzyga, ani nie mierzy „stopnia grzeczności i kultury osobistej człowieka”. Ten test to tylko (aż?) przyczynek do rozmów i zastanowienia się nad tym, co zrobić i jak to zrobić, by świat wokół nas był „grzeczniejszy” – przede wszystkim dzięki nam. Dziękuję uczniom za udział w konkursie, teraz z niecierpliwością czekamy na jego wyniki (18 maja). Szkolny organizator konkursu – p. Grażyna Meger.

Grażyna Meger