indeksZnamy już wyniki II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. W drugiej rundzie konkursu maksymalnie można było otrzymać 30 punktów, natomiast aby dostać się do finału należało zdobyć 28 pkt. Reprezentanci naszej Szkoły wypadli bardzo dobrze: Maja Jabczyńska z klasy 5b uzyskała 26 pkt, Filip Rajter z klasy 5a zdobył 26 pkt. Pozostali uczestnicy otrzymali po 25 punktów: Wiktoria Boratyńska – 5a, Adrian Lorenc – 5a, Martyna Kowalik – 5b, Rozalia Perchacz – 5a. Wyżej wymienieni uczniowie będą nagrodzeni ocenami z języka polskiego, punktami z zachowania, wpisem na świadectwie szkolnym oraz dyplomami i prezentami od organizatora konkursu. Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia następnym razem, w nowym roku szkolnym.

Grażyna Meger