11 02 2016 SCRABBLE 2 ZMNPodczas zajęć realizowanych w ramach etyki, uczniowie pod kierunkiem prowadzącej lekcje p. Grażyny Meger, bardzo chętnie grają w jedną z najpopularniejszych gier słownych na świecie – Scrabble. Gra polega na losowaniu płytek z literami i kolejnym układaniu z nich słów w sposób przypominający krzyżówkę na planszy. Ułożone słowa są punktowane, przy czym grę wygrywa ten, kto łącznie zdobędzie większą liczbę punktów. Tym razem wygrał Kacper Wasilewski z klasy 6a. Wszyscy wiemy, że Scrabble to jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Pomaga ona rozwijać umiejętność logicznego myślenia, dedukcji i wyszukiwania nowych strategii, poszerza słownictwo uczestników. Pobudza także i rozwija wyobraźnię dzieci i młodzieży. Zatem zapraszamy wszystkich chętnych do czytelni w każdy czwartek na siódmą lekcję.

Grażyna Meger