DSCN0142Czas Bożego Narodzenia nastraja do radości i wspólnego śpiewania kolęd. W tradycję naszej szkoły wpisują się Jasełka. Uczniowie klas V, VI w przepięknych strojach wcielili się w role postaci bożonarodzeniowych: Maryi, Józefa, babci, pasterzy oraz trzech króli Kacpra, Melchiora i Baltazara. Nie zabrakło też całego grona aniołów otaczających dzieciątko Jezus. Diabełki zostały przepędzone przez odważną kobietę. Narrator Kacper wprowadzał widzów w kolejne sceny przedstawienia. Podsumowaniem był taniec wykonany przez uczennice klasy III edukacji wczesnoszkolnej. Jasełka w wykonaniu młodych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przepiękna sceneria choinek, zapach siana i światło nastrajała do wspomnień i wprowadzała w wyjątkowy świąteczny nastrój. Cała społeczność szkolna wspólnie z przybyłymi gośćmi i rodzicami śpiewali kolędy.

Małgorzata Zaborowska