DSCF1710Już od wielu lat uczestniczymy w akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja ma pokazać uczniom, że mały gest, jeśli jest zwielokrotniony, może okazać się ogromnie ważny i potrzebny. W tym roku zebraliśmy 5 kilogramów monet. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za ogromne zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Beaty Grądzkiej oraz klasy 5a (wychowawca: pani Iwona Poźniak), która jako pierwsza wypełniła pudełko złotymi monetami. Cieszymy się, że możemy pomagać!

Dorota Pietrzak