7697571.3

4 grudnia z okazji mikołajek klasy: 4a, 4b, 5a i 5b pod opieką wychowawców (M. Sucharska, I. Sysojew-Osiński, I. Poźniak, Z. Stec) poszły do Kina "Rejs" na film "Operacja Arktyka". Film opowiadał o 13-letniej Julii i jej rodzeństwie: Idzie i Sindre, którzy przyprowadzili się do nowego miasta na północy mroźnej Norwegii. Ich ojciec pracował jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiły w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradły się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostala zmieniona i rodzeństwo wylądowało na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie. Dzieci w napięciu obejrzały ten pasjonujący i niezwykle wzruszający film. Film "Operacja Arktyka" gorąco polecamy - obejrzyjcie koniecznie!

Iwona Poźniak