Lekcja pokazowa 125 listopada w klasach 4a i 4b odbyła się lekcja pokazowa z języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej, która została przeprowadzona przez p. Dorotę Pietrzak. Temat zajęć brzmiał: ,, Spojrzenie na Niemcy - Blick auf Deutschland’’. Na lekcji obecni byli: p. Paweł Dajer Dyrektor Szkoły oraz p. Grażyna Meger Lider Zespołu Samokształceniowego Humanistów. Zajęcia zostały przeprowadzone metodami aktywizującymi z użyciem tablicy interaktywnej. Uczniowie rozwiązywali zadania on-line, lokalizowali państwa niemieckojęzyczne na mapie Europy, współpracowali w parach, wcielali się w role znanych osób pochodzących z kraju naszych zachodnich sąsiadów: Heidi Klum, Tila Schweigera, Thomasa Müllera, pani Kanclerz Angeli Merkel. Dzieci spisały się znakomicie. Wszyscy pracowali aktywnie i z pełnym zaangażowaniem.

Grażyna Meger