DSCF405815 grudnia uczniowie naszej Szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i językowe w przedstawieniu jasełkowym ,,Das Wunder der Heiligen Nacht’’ w siedzibie Słupskiego Związku Ludności Pochodzenia Niemieckiego, którego przewodniczącym jest pan Detlef Rach. Na scenie wystąpili uczniowi klas czwartych:

Maryja: Anastazja Sucharska klasa 4a

Józef: Adam Burak klasa 4b

Kobieta: Martyna Sipta klasa 4b

Anioł: Maja Grębowicz klasa 4b

Lektor: Dagmara Uznańska klasa 4a

Pastuszek1: Krystian Sobisz klasa 4a

Pastuszek2: Oliwier Piekarski klasa 4a

Pastuszek3: Mateusz Kiwka klasa 4a

Pastuszek4: Paweł Cichowicz klasa 4b

Po występie młodzi aktorzy zostali obdarowani przez Mikołaja słodkimi upominkami. Imprezę uświetnił występ zespołu Zgoda, który zaprezentował zgromadzonej publiczności kaszubskie i niemieckie utwory ze swojego bogatego repertuaru. Zainteresowanie dzieci wzbudził instrument o nazwie diabelskie skrzypce. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że w dawnych czasach pełnił on funkcje obrzędowe. Towarzyszył kolędnikom w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Dziś jest na wyposażeniu zespołów folklorystycznych.

Dorota Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje 180 150

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266