DSCF405815 grudnia uczniowie naszej Szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i językowe w przedstawieniu jasełkowym ,,Das Wunder der Heiligen Nacht’’ w siedzibie Słupskiego Związku Ludności Pochodzenia Niemieckiego, którego przewodniczącym jest pan Detlef Rach. Na scenie wystąpili uczniowi klas czwartych:

Maryja: Anastazja Sucharska klasa 4a

Józef: Adam Burak klasa 4b

Kobieta: Martyna Sipta klasa 4b

Anioł: Maja Grębowicz klasa 4b

Lektor: Dagmara Uznańska klasa 4a

Pastuszek1: Krystian Sobisz klasa 4a

Pastuszek2: Oliwier Piekarski klasa 4a

Pastuszek3: Mateusz Kiwka klasa 4a

Pastuszek4: Paweł Cichowicz klasa 4b

Po występie młodzi aktorzy zostali obdarowani przez Mikołaja słodkimi upominkami. Imprezę uświetnił występ zespołu Zgoda, który zaprezentował zgromadzonej publiczności kaszubskie i niemieckie utwory ze swojego bogatego repertuaru. Zainteresowanie dzieci wzbudził instrument o nazwie diabelskie skrzypce. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że w dawnych czasach pełnił on funkcje obrzędowe. Towarzyszył kolędnikom w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Dziś jest na wyposażeniu zespołów folklorystycznych.

Dorota Pietrzak