DSCF202214 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Świat na Tak - Prawa Dziecka. Patronat nad  imprezą objęli: Prezydent Miasta Słupska - p. Robert Biedroń i Rzecznik Praw Dziecka - p. Marek Michalak. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o przysługujących im prawach. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Iza Zielińska, Patrycja Rataj z klasy 5a (opiekunowie: p. Sylwia Siedlar i p. Zbigniew Stec) wykonały plakat ilustrujący hasło: ,,Prawo do wyrażania własnych poglądów i uczestniczenie w życiu własnej grupy’’.

2. Wiktoria Katschke z klasy 5b i Iza Zielińska z klasy 5a (opiekun: p. Zbigniew Stec) wzięły udział w teście ze znajomości Konwencji o Prawach Dziecka, Deklaracji Praw Dziecka i Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka z uwzględnieniem tła historycznego.

3. Wiktoria Boratyńska, Karolina Zamczyk z klasy 5a, Nikola Klimsiak z klasy 6b, Sara Kasina, Milena Grzybowska z klasy 4b, Agnieszka Roguska z klasy 4a oraz Zuzia Gosik z klasy 3b (opiekun: p. Dorota Pietrzak) przedstawiły inscenizację teatralną inspirowaną hasłem tegorocznej edycji konkursu.

Impreza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki: książki, latarki, maskotki i magnesy. Mieliśmy okazję podziwiać wokalny i taneczny występ szkolnej grupy MARZENIE.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom, które w terminie dostarczyły plakaty konkursowe. Szczególne podziękowania kierujemy do pa. Zbigniewa Steca oraz p. Sylwii Siedlar.

Dorota Pietrzak