214 czerwca odbyły się pierwsze praktyczne zajęcia żeglarskie na Stawku Łabędzim w Słupsku. Uczniowie Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9 ćwiczyli na Optymistach. Rozegrali też między sobą małe regaty. Trzeba przyznać, że zajęcia żeglarskie wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców słupska, spacerujących nad stawkiem. Kolejne zajęcia już we wrześniu. Dziękujemy Szkole Żeglarstwa Magola, uczniom z Mechanika i panu Ryszardowi Kwiatkowskiemu za pomoc w organizacji dzisiejszego pływania.

Iwona Poźniak

DSC09308 800x600 640x480Uczniowie z Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9 działającego przy naszej Szkole wzięli udział w Pikniku żeglarskim na sucho, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Damnicy pod hasłem "Szanuj moje prawa. Mam prawo do rozwijania zainteresowań. Spotkanie z edukacja morsko-żeglarską w Damnicy miało charakter integracyjny.Tym razem nasi młodzi żeglarze nie byli na Pikniku tylko uczestnikami, ale włączyli się w działania szkoleniowe i pomagali starszym kolegom z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku w uczeniu podstawowych węzłów żeglarskich. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Słupsku - Panu Włodzimierzowi Kotuniakowi za wspieranie naszych działań związanych z edukacją morską i za transport do SOSW w Damnicy.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek

22791875 1205837009546510 8441582597504969509 o25 października w Miejskim Centrum Morsko-Żeglarskim, działającym w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku, odbyła się III edycja warsztatów pn.: "Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej", zorganizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Zajęcia, jak co roku, poprowadził ekspert - kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski. W zmaganiach z mapami morskimi wzięli udział nauczyciele i uczniowie z SP 9 i SP 5 w Słupsku, SP w Redzikowie, SP w Kobylnicy, SP w Ustce, SP w Zaleskich i SP w Gogolewie. Wsparcia uczestnikom zajęć nawigacyjnych udzielili uczniowie z klasy o profilu morskim Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc

DSC08820 800x600W sobotę 9 września uczniowie naszej szkoły, należący do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego "Omega 9", wzięli udział w Pikniku żeglarskim w Ustce, zorganizowanym przez Słupski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej. Siódmoklasiści mieli okazję pływać na łódkach typu Optimist, odbyli wycieczkę jachtami po morzu, wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego oraz zwiedzili okręt ratowniczy SAR. Sporo nauki! Duża frajda! Mnóstwo zabawy! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na Piknik! Uczniami opiekowali się: Sylwia Siedlar, Jacek Bochenek, Iwona Poźniak.