DSCN9967 800x535W ramach realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus + pt. The Young European. A Conscious and Safe Citizen of the World, przeprowadzony został konkurs na wykonanie najładniejszej jesiennej kolorowanki. Tym razem tematem były grzyby trujące i te jadalne, które każdego roku w naszych lasach bardzo ochoczo zbieramy. Miło jest nam ogłosić, ze w konkursie tym w kategorii  klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Antonina Ratajdrugie miejsce Zuzanna Lubańska. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce przypadło Emilowi Leśkiewiczowidrugie miejsce zajęła Ewelina Dądelaa trzecie miejsce przypadło Anecie KrupinskiejKomisja przyznała także dwa wyróżnienia, które za swoje prace otrzymali Lena Kieruzal i Oliwia Ruszkowska. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek

P 20181126 132540 800x450Projekt ERASMUS+. Przygotowaliśmy kartki świąteczne. które zostały wysłane do szkół partnerskich naszego projektu - do Grecji, Portugalii, Turcji, na Litwę i Cypr. Mamy nadzieję, że kartki i życzenia będą dla naszych kolegów i koleżanek z innych krajów miłą niespodzianką.

Iwona Poźniak

P 20181004 212608 800x450Projekt Erasmus+. Na zajęciach układaliśmy puzzle na temat bezpieczeństwo i wielokulturowości, które zostały w naszej szkole przygotowane dla uczniów szkół partnerskich projektu Erasmus+. Puzzle zostały już przekazane uczniom z Grecji, Portugalii, Litwy, Turcji i Cypru. Nasze puzzle można podziwiać w antyramach na pierwszym piętrze. Po czasie ekspozycji puzzle trafią do czytelni szkolnej biblioteki i tam będzie można je układać.

Iwona Poźniak

P 20181025 111435 800x450Projekt ERASMUS+. Układaliśmy puzzle, które dostaliśmy od dzieci z krajów partnerskich naszego projektu. Trzeba przyznać, że puzzle z litewskiej szkoły były bardzo trudne do ułożenia! Ułożone puzzle oglądajcie na korytarzy pierwszego piętra.

Iwona Poźniak

Slajd1Sezon grzybobrań jeszcze wciąż trwa, więc przypomnijmy zasady bezpieczeństwa w lesie. Instrukcję przygotowali uczniowie klasy 8a na zajęciach koła, w ramach zadań projektu Erasmus+.

Iwona Poźniak

P 20181015 093537 BF 800x600Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Uczestnicy mobilności spotkali się z dyrekcją cypryjskiej szkoły, obejrzeli sale lekcyjne i sale do prowadzenia terapii. Oglądali też gazetki ścienne związane z realizacją naszego projektów Erasmus+, ekspozycje wykonane z przedmiotów nadesłanych w paczkach z krajów partnerskich. Finałem spaceru po szkole było wykonanie przez wszystkich uczestników spotkania w cypryjskiej szkole "Drzewa przyjaźni" za pomocą farb wodnych. Efekty pracy całej grupy widoczne są na zdjęciach.

Dorota Pietrzak

P 20181013 192700 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Podczas pobytu w miejscowości Ayia Napa wszyscy uczestnicy mobilności mieli okazją wziąć udział w kolorowej paradzie, w której uczestniczyły zespoły muzyczne, taneczne, grupy historyczne z różnych krajów. Różnobarwny i wielokulturowy korowód robił ogromne wrażenie i na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach uczestników tego niesamowitego wydarzenia.

Dorota Pietrzak

P 20181015 121944 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Wszyscy uczestnicy mobilności odwiedzili młyn, zwiedzili tamtejsze muzeum i poznali tajniki wypieku tradycyjnego pieczywa. Uczestniczyli też w pokazie cypryjskiego tańca ludowego.

Dorota Pietrzak

P 20181017 154751 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Nauczyciele z krajów partnerskich wzięli udział w szkoleniu, które dotyczyło tworzenia prostych aplikacji e-learningowych - quizów na temat bezpieczeństwa i wielokulturowości, które będzie można rozwiązywać online. Pytania do quizów przygotowali uczniowie z krajów partnerskich projektu.

Dorota Pietrzak

P 20181016 123450 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Nauczyciele z krajów partnerskich wzięli udział w spotkaniach roboczych, podczas których rozmawiali o wykonaniu zadań zaplanowanych w projekcie i ustalali sposób realizacji poszczególnych przedsięwzięć. Wszystkie kraje wymieniły się też puzzlami, których projekty wykonały dzieci z Polski, Portugalii, Litwy, Cypru i Grecji.

Dorota Pietrzak

P 20181017 114635 800x450Erasmus+. Spotkanie robocze nauczycieli na Cyprze. Uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu. Uczniowie przedstawili piękna opowieść o trzech przyjaciołach, którzy odkrywają ziemię i wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych. Mieliśmy okazją obserwować, jak całą społeczność cypryjskiej szkoły wspaniale się rozumie i z sobą współpracuje, a starsi uczniowie pomagają młodszym w pokonywaniu trudności na trasie sportowych torów przeszkód. Gratulujemy organizatorom tego przedsięwzięcia wspaniale przeprowadzonych zawodów.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek