DSC09308 800x600 640x480Uczniowie z Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9 działającego przy naszej Szkole wzięli udział w Pikniku żeglarskim na sucho, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Damnicy pod hasłem "Szanuj moje prawa. Mam prawo do rozwijania zainteresowań. Spotkanie z edukacja morsko-żeglarską w Damnicy miało charakter integracyjny.Tym razem nasi młodzi żeglarze nie byli na Pikniku tylko uczestnikami, ale włączyli się w działania szkoleniowe i pomagali starszym kolegom z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku w uczeniu podstawowych węzłów żeglarskich. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Urzędu Morskiego w Słupsku - Panu Włodzimierzowi Kotuniakowi za wspieranie naszych działań związanych z edukacją morską i za transport do SOSW w Damnicy.

Iwona Poźniak, Jacek Bochenek

22829230 1515840615180372 1635814350024865467 o27 października przyjechały do naszej Szkoły długo oczekiwane żaglówki typu Optimist. Jest ich aż pięć! Łódki będą stanowiły bazę szkoleniową Miejskiego Centrum Edukacji Morsko-Żeglarskiej działającego w naszej Szkole i posłużą do nauki żeglowania uczniom Słupska, którzy szkolą się w Międzyszkolnym Klubie Żeglarskim Omega 9, funkcjonującym w "Dziewiątce" już drugi rok. Dziękujemy Władzom miasta za sfinansowanie zakupu Optimistów, a wszystkim pasjonatom współdziałajacym z naszą Szkołą za wsparcie przy realizacji tego przedsięwzięcia!

22791875 1205837009546510 8441582597504969509 o25 października w Miejskim Centrum Morsko-Żeglarskim, działającym w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku, odbyła się III edycja warsztatów pn.: "Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej", zorganizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Zajęcia, jak co roku, poprowadził ekspert - kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski. W zmaganiach z mapami morskimi wzięli udział nauczyciele i uczniowie z SP 9 i SP 5 w Słupsku, SP w Redzikowie, SP w Kobylnicy, SP w Ustce, SP w Zaleskich i SP w Gogolewie. Wsparcia uczestnikom zajęć nawigacyjnych udzielili uczniowie z klasy o profilu morskim Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc

Ksiega dzungli foto 640x45217 października 2017 r. po raz pierwszy, w tym roku szkolnym, zagościł w naszej Szkole Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla SzkółUczniowie z klas: 1a, 2a, 3a, 3b pod opieką swoich nauczycielek: p. D. Pawelczyk, p. E. Wojciechowskiej, p. K. Kiersnowskiej,  p. B. Helinskiej oglądali na dużym ekranie „na żywo” spektakl pt. „Księga dżungli” z Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi. To znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim, chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moje ulubione zwierzątko”. Nagłośnienie do emisji teatru przygotował – p. J. Bochenek. Całość koordynowała – p. G. Meger.

Grażyna Meger

1497867632876d1c0f4ab76126Terminologia żeglarska.

Rozwiąż quiz

i sprawdź swoją wiedzę!

Zachęcamy do zabawy!

ROZPOCZNIJ QUIZ

DSC08820 800x600W sobotę 9 września uczniowie naszej szkoły, należący do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego "Omega 9", wzięli udział w Pikniku żeglarskim w Ustce, zorganizowanym przez Słupski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej. Siódmoklasiści mieli okazję pływać na łódkach typu Optimist, odbyli wycieczkę jachtami po morzu, wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego oraz zwiedzili okręt ratowniczy SAR. Sporo nauki! Duża frajda! Mnóstwo zabawy! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na Piknik! Uczniami opiekowali się: Sylwia Siedlar, Jacek Bochenek, Iwona Poźniak.