Ksiega dzungli foto 640x45217 października 2017 r. po raz pierwszy, w tym roku szkolnym, zagościł w naszej Szkole Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla Szkół.Uczniowie z klas: 1a, 2a, 3a, 3b pod opieką swoich wychowawców: p. D. Pawelczyk, p. E. Wojciechowskiej, p. K. Kiersnowskiej,  p. B. Helinskiej oglądali na dużym ekranie „na żywo” bezpośrednią transmisję spektaklu pt. „Księga dżungli” z Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi. To znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moje ulubione zwierzątko”. Nagłośnienie do emisji teatru przygotował – p. J. Bochenek. Całość koordynowała – p. G. Meger.

Grażyna Meger

1497867632876d1c0f4ab76126Terminologia żeglarska.

Rozwiąż quiz

i sprawdź swoją wiedzę!

Zachęcamy do zabawy!

ROZPOCZNIJ QUIZ

DSC08820 800x600W sobotę 9 września uczniowie naszej szkoły, należący do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego "Omega 9", wzięli udział w Pikniku żeglarskim w Ustce, zorganizowanym przez Słupski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej. Siódmoklasiści mieli okazję pływać na łódkach typu Optimist, odbyli wycieczkę jachtami po morzu, wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego oraz zwiedzili okręt ratowniczy SAR. Sporo nauki! Duża frajda! Mnóstwo zabawy! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na Piknik! Uczniami opiekowali się: Sylwia Siedlar, Jacek Bochenek, Iwona Poźniak.