20180912 142532Pani Magdalena Owczarek, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Filii 11, na pierwszym w tym roku spotkaniu czytała dzieciom kolejne przygody Niesfornego Karolka Francuzki  Simon pt.

„Koszmarny Karolek i bestia boiska”. Przeczytała dwa rozdziały tej pouczającej książki.

Pierwszy rozdział „Koszmarny Karolek i dziennik Damiana” mówi o przygotowaniach do prezentacji dziennika prowadzonego przez brata Karolka Damiana. Prowadził on dziennik, który miał zaprezentować na spotkaniu rodziców. Niesforny Karolek dokonał bez wiedzy brata korekty wpisów.  Co z tego wynikło? Jedna wielka awantura i rozczarowanie… Karol przekonał się, dlaczego nie można podszywać się pod kogoś innego i czytać dziennika bez ich zgody właściciela.

Drugi rozdział „ Koszmarny Karolek i bestia boiska” poruszał problem właściwej rywalizacji i współpracy podczas rozgrywek na boisku. Fair play okazał się tylko sędzia – nauczycielka. Wygrała ona nagrodę – dwa bilety na wielki mecz. Karolek i jego koledzy grali okropnie. Przepychankom, faulom i nokautom nie było końca.

Ponieważ pacjentów oddziału chirurgicznego zaciekawiła twórczość Francuzki Simon, p. Magda przeczytała  jeszcze fragmenty książki „Tylko nie gotujcie Kopciuszka”. To kolejna książka, która przedstawia w zabawny sposób szkolne perypetie. Poznajemy dwie klasy: jedna to pozytywne postacie bajkowe, a druga  postacie budzące strach, przerażenie i niepokój...Co było dalej? Musicie udać się do biblioteki czy czytelni i odkryć sami. Na pewno warto sięgnąć po te pozycje!!!

M. Somionka, E. Nowicka, E. Tyborczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Dziennik elektroniczny

librus logo

dla niepodległej1a

Polub nas!

facebook

Konto Rady Rodziców

92 1140 2004 0000 3302 7634 5255

Zaloguj

SKO

IMG 2266