IMG 20180529 WA0020W dniu 29 maja na  pediatrii odbyło się spotkanie z ciekawą książką. W ramach kontynuacji akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy na oddziale bibliotekarkę naszej szkoły panią Grażynę Meger. Pani Grażyna zaprezentowała dzieciom książkę „ Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko!” Grzegorza Kasdepke. Przeczytała fragment pt. „Pomyłka”, w którym to Bliźniacy trafiają do szpitala na dwa różne oddziały. Fragment ten odnosił się do prawa zachowania tajemnicy o chorobie pacjenta. Wyjaśniał też kto może udzielać informacji i komu takie informacje są udzielane, dlaczego dokumentacja medyczna powinna być chroniona i dostępna wyłącznie personelowi medycznemu, choremu i jego opiekunom. Poza tym dzieci dowiedziały się, dlaczego nie mogą się spotykać, jeśli przebywają na różnych oddziałach oraz na co się narażają, gdy łamią tę zasadę.

Na koniec pani Grażyna zachęciła w rozmowie do korzystania ze zbiorów biblioteki w szkole i z osiedlowych bibliotek oraz zachęciła do codziennego czytania. Pacjenci otrzymali też zakładkę do książki i mogli skorzystać z łamigłówek umysłowych: kolorowanek, labiryntów, krzyżówek i zabaw kreatywnych – np. ukryty rysunek - łączenie cyfr. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci z ciekawością słuchały i uczestniczyły w spotkaniu. Bardzo dziękujemy pani Grażynie za spotkanie i ciekawe zajęcia. W podziękowaniu  p. Grażyna otrzymała  od pacjentów i nauczycieli Certyfikat Doskonałego Lektora. Gratulujemy!

A.Butryn, M. Somionka i E. Tyborczyk