IMG 597924 listopada czworo uczniów klasy 6a uczestniczyło w IV edycji konferencji KODEREK. Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół: Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 10 oraz Społeczne Gimnazjum Nr 27 w Warszawie. Była to konferencja przybliżające dzieciom, młodzieży oraz dorosłym świat powiązany z informatyką i nowymi technologiami. Uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w prelekcjach, warsztatach i maratonie informatycznym zachęcających do twórczego wykorzystania zdobywanej wiedzy i zmieniania świata wokół nas. Były to m.in. Jaskinia robotów, Podstawy programowania, Wykres wart 1000 słów, Funkodowanie na dywanie, Kodowanie z Cubico i inne. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek i drobne upominki dla każdego uczestnika. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych ze Słupska wraz z opiekunami.

Beata Grądzka