IMG 20180917 11462917 września pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej Szkoły, a uczniowie klasy 4a i 4b przeszli tradycyjnie Chrzest Morski. Uroczystość ta odbyła się w Ustce na plaży. Zapoczątkowała ją wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, gdzie uczniowie mogli zwiedzić salę tradycji, a także posłuchać czego uczą się młodzi marynarze podczas zajęć w Centrum. Klasy obejrzały różne pomieszczenia, wyposażone w nowoczesne sprzęty służące do nauki nawigacji, hydrografii, radiolokacji, łączności. Nie obyło się bez prawdziwej musztry wojskowej. Kolejnym punktem programu było przejście na plażę, gdzie na uczniów czekały diabły morskie, a także zadania do wykonania. Po pomyślnym przejściu prób wiedzy, odwagi i wytrzymałości nastąpiło pasowanie na ucznia oraz chrzest morski przeprowadzony przez samego władcę mórz Posejdona i jego żonę Amfitrytę. Po uroczystości klasy otrzymały prezenty, a także specjalne certyfikaty przygotowane przez CSMW, Radę Rodziców i wychowawców.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie: kadrze Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, Dyrekcji Szkoły, p. Dorocie Pietrzak i p. Jowicie Filiczkowskiej oraz uczennicom  z koła europejskiego.

Katarzyna Kiersnowska, Danuta Nowakowska, Joanna Michalak