20170920 09393920 września 2017r. uczniowie klas: 2A, 3A i 3B z wychowawczyniami, wybrali się na wystawę grzybów do siedziby słupskiej stacji epidemiologiczno-sanitarnej przy ul. Piotra Skargi 8.  Można było obejrzeć kilkadziesiąt różnych gatunków grzybów - jadalnych i niejadalnych. Wystawę zorganizowali pracownicy sanepidu, którzy świeże grzyby zbierali w lasach otaczających miasto. Uczniowie chętnie przysłuchiwali się pogadance o grzybach oraz zagrożeniach, jakie mogą być w lesie. Dowiedzieli się, dlaczego grzyby zbieramy do koszyków, a nie reklamówek. Zaznajomili się również z zasadami postępowania w razie ugryzienia przez kleszcze. Była to interesująca i pouczająca lekcja przyrody, która wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata".

B. Helinska, K. Kiersnowska, I. Maciaszek