foto o krasnoludkach 23 09 2015 zmniejszone23 września 2015 r. po raz kolejny w naszej Szkole zagościł Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla szkół. Tym razem uczniowie z klas: 1a i 3a, pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Marii Suszczewicz, p. Iwony Maciaszek, p. Moniki Sucharskiej, oglądali na dużym ekranie „na żywo” przedstawienia pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi” z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki internetowym łączom nasi uczniowie obejrzeli jedną z najpiękniejszych polskich baśni o Marysi i pociesznych krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom. Ta barwna, pełna przygód opowieść o przyjaźni i miłosierdziu z zachowaniem uroku ówczesnego języka z pewnością zachwyciła młodych widzów. Dzięki przedstawieniu dzieci mogły odpowiedzieć sobie na wiele pytań? W jaki sposób krasnoludki pomogą sierotce Marysi i biednemu Skrobkowi? Jak wygląda potężna królowa Tatra, której pałac wznosi się wśród gór? I czy król Błystek ukarze Wichetka? Całość koordynowała – p. Grażyna Meger.