4420 września 2015r. na „Stawie Łabędzim” w Słupsku zostały rozegrane zawody spławikowe pod nazwą „Złota rybka Prezydenta Miasta Słupska”. Do udziału w zawodach opiekun szkolnego koła wędkarskiego – p. Igor Sysojew–Osiński zgłosił 3 drużyny składające się z najlepszych zawodników koła wędkarskiego. Najlepszą zawodniczką tegorocznych zawodów okazała się Wiktoria Boratyńska z klasy 5a zdobywając indywidualnie III miejsce. Miejsce IV zaś zajął Adrian Gołębiowski z klasy 6b. Kolejnymi, świetnymi wędkarzami okazali się Adrian Lorenc (kl.5a) oraz Kacper Kalita (kl.5b) zajmując ex aequo VI miejsce indywidualnie. Wszystkie drużyny odniosły sukces.

II miejsce drużynowo – Wiktoria Boratyńska i Adrian Lorenc, IV miejsce drużynowo – Adrian Gołębiowski i Krzysztof Kowalewski (kl. 6b), V miejsce drużynowo - Kacper Kalita oraz Michał Sikorski (kl. 5a). Pomimo niekorzystnej aury wszystkim dopisywały dobre humory, a do walki o zwycięstwo zagrzewali rodzice i opiekunowie. Wśród opiekunów byli rodzice absolwenta naszej szkoły – Państwo Centkowscy, którzy okazali się nieocenioną pomocą, a także służyli wsparciem technicznym. Dziękujemy uczestnikom za poświęcony czas na ćwiczenia przed zawodami, a także za sukcesy jakie przynieśli naszej Szkole.

Igor Sysojew-Osiński