DSCN26847 lutego odbyło się zebranie rodziców klasy 5b. Spotkanie miało charakter integracyjny, w czym pomogły przygotowane przez wychowawczynię, panią Agnieszkę Cegłowską-Lepszy, zabawy interakcyjne. Pierwszym zadaniem dla rodziców było odrysowanie na kartce dłoni swojego potomka i napisanie na jej palcach pięciu pozytywnych cech dziecka. Z zadaniem tym rodzice poradzili sobie znakomicie, a dzieci słysząc pod swoim adresem z ust własnych rodziców liczne komplementy, były nieco zawstydzone. Kolejne zadanie miało na celu sprawdzenie czy rodzice znają swoje dzieci na tyle, aby po podaniu kilku cech rozpoznać swoją córkę lub syna. Niektórzy rodzice poznali swoje dzieci po smaku ulubionych lodów, awersji do brukselki lub marzeniu o zostaniu policjantem. Spotkanie zakończyło się obejrzeniem krótkiego filmu na temat pozytywnego motywowania dzieci i pozwalania im na rozwinięcie skrzydeł, co jest nie tylko zadaniem szkoły, ale przede wszystkim rodziców.

Ks. Wojciech Froehlich