4W czwartek 31 stycznia klasa 5a gościła na lekcji przedstawicielkę Straży Miejskiej w Słupsku. Uczniowie dowiedzieli się jaki zakres obowiązków i jakie uprawnienia ma strażnik miejski. Poruszana była tematyka niewłaściwych zachowań ze strony innych ludzi oraz reakcji na takie zachowania. Piątoklasiści dowiedzieli się, jaka jest różnica między pracą policjanta a strażnika miejskiego. Na zajęciach mówiono też o cyberprzemocy, o zagrożeniach płynących z Internetu oraz o tym, jak uniknąć i bronić się przez cyberprzemocą. Nie obyło się również bez ogromu pytań ze strony uczniów, widać było, że temat nie jest im obojętny. Działanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Anna Butryn