IMG 4098W ramach projektu Erasmus+ uczniowie każdego z krajów partnerskich przygotowali listy, które zawierały pytania, dotyczące kultury, religii, życia codziennego, świąt narodowych i obyczajów oraz szkolnej codzienności. Po otrzymaniu listów dzieci odpowiadały na pytania w nich zawarte i na ich podstawie zostały stworzone prezentacje multimedialne zawierającą wybrane odpowiedzi. Prezentacje te zostały wyświetlone we wszystkich szkołach współpracujących w tym projekcie. Klasa 5a pod opieką p. Beaty Grądzkiej obejrzała prezentacje przygotowane przez szkoły cypryjską i portugalską. Uczniowie mogli dowidzieć się m.in jakie są  najbardziej znane w tych krajach zabytki, zwyczaje, potrawy, ale także jakie zdanie mają ich rówieśnicy na temat bezpieczeństwa, emigrantów i uchodźców. Najwięcej jednak entuzjazmu wzbudził narodowy taniec cypryjski, którego piątoklasiści próbowali się nauczyć.