czad ogien13 grudnia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku przeprowadzili pogadankę profilaktyczną dla uczniów klasy 1a. Dzieci dowiedziały się, dlaczego tlenek węgla jest tak groźny i co robić, żeby się ustrzec przed zatruciem oraz w jaki sposób pomóc tym, którzy zetknęli się z tym cichym zabójcą. Następnie strażacy zwrócili uwagę na kolejne zagrożenie, jakim jest ogień. Uczniowie dowiedzieli, jak należy postępować w przypadku zauważenia pożaru oraz kogo i jakie służby należy poinformować o takim zdarzeniu. Pogadanka miała służyć podniesieniu świadomości dzieci na temat zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla oraz pożarami. W sezonie grzewczym z tych powodów poszkodowanych w Polsce zostaje kilkaset osób.

Dorota Pawelczyk