IMG 20171011 11065811 października 2017r. w klasie 1a, której wychowawczynią jest p. Dorota Pawelczyk, odbyły się warsztaty na temat bezpieczeństwa. Poprowadziła je p. Barbara Niesterowicz ze Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski” na zlecenie Urzędu Miasta Słupska – Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Celem zajęć było:

-przekazanie uczniom informacji na temat zagrożeń w ruchu drogowym;

- podniesienie świadomości uczniów jako uczestników ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły;

- przekazanie umiejętności unikania zagrożeń, reagowania na sytuacje niebezpieczne na drodze;

- promowanie zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze, wyrabiania właściwych postaw i nawyków;

- zwiększanie bezpieczeństwa w szkole.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Otrzymali w nagrodę odblaski, kolorowanki z wierszykami „Z nami bezpieczniej” i inne niespodzianki.

Warsztaty na temat bezpieczeństwa doskonale wpisują się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata".

Koordynator: Iwona Kowanda