Łapiemy ostatnie, piękne i ciepłe dni jesieni 🍁🍂 Dzisiaj lekkoatletyka wokół Stawku Łabędziego 😊

Na dzisiejszych lekcjach j.angielskiego uczniowie klasy 5a i 4a poznawali historię i tradycje HaLLowEEn. Kolorowali upiorne obrazki, słuchali strrrasznych piosenek 😱👻. Nie obyło się bez okropnie pysznych cukiereczków, a niektórzy śmiałkowie wzięli udział w halloweenowej zabawie Apple Bobbing, polegającej na wyłowieniu z wody jabłka bez użycia rąk. Było ciężko ale udało się!
Takich mamy anglistów w szkole! Brawo Pani Monika Sucharska 😊

Metoda Klanzy opiera się na wielokierunkowej aktywności dziecka, łączy w sobie ruch, muzykę, taniec, działania plastyczne, działania poznawcze. Do ciekawych zabaw proponowanych przez tą metodę należą zabawy z chustą animacyjną, które doskonale wpływają na integracje grupy i wyzwalają pozytywne emocje. Na zdjęciach przedstawiamy uczniów klasy Ia podczas zajęć z wykorzystaniem chusty Klanza 😊

Ja się Was pytam 😊 Kto ma tak kreatywnych nauczycieli jak my ??? ❤️ Dzisiejszy język angielski w klasie pierwszej prowadzony przez Panią Dagmarę Grajczak to prawdziwy hit 🔝Oprócz piosenek, rymowanek i poznawania słówek Pani Dagmara przebrała się za wiedźmę z dynią i magiczną różczką. Z gracją spacerowała pomiędzy ławkami, podśpiewując piosenki i zamieniając dzieci w żaby 😊 Nasi uczniowie jak zaczarowani, wpatrywali się w nauczycielkę ❤️ Chyba przypadła im taka forma prowadzenia lekcji 😊 Brawo Wy 👏👏👏

Piątek na Olimpie - tak uczniowie z klasy 5a rozpoczęli dzień. Na lekcji otwartej wcielili się w bogów greckich i ucztowali. Nadmiar nektaru i ambrozji zapewnił im wieczną młodość, ale łaskawi bogowie podzielili się smakołykami z resztą zwykłych śmiertelników, którzy byli obecni w szkole. Zeus poprowadzil przemarsz przez szkolne korytarze, a w jego orszaku szli: Posejdon, Demeter, Kora, Hades, Afrodyta, Atena, Dionizos, Hestia, Pandora, Apollo, a nawet Cerber i Persefona. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w organizacji uczty.

Omawianie lektury może być ciekawe! Przekonali się o tym uczniowie 4a na wyjątkowej lekcji kleksografii. Wzorem Akademii pana Kleksa stworzyli własne kleksy, w których doszukiwali się kształtów i wzorów. Powstały motyle, kwiaty, zwierzęta, a nawet głowa Ambrożego Kleksa, w kapeluszu! Kto znajdzie, na którym zdjęciu?