SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MOSKIEJ - ROK SZKOLNY 2022/23
Dzisiaj uczniowie, którzy przez cały rok uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rejs po wiedzę” udali się na wycieczkę do Ustki. Odwiedzili Muzeum Bursztynu, gdzie mogli zobaczyć piękne okazy, dowiedzieć się jak i kiedy powstał bursztyn. Poznali jak kiedyś obrabiało się żywicę i jak to wygląda obecnie. Mogli też sami przesiać sobie bursztyn, który zabrali na pamiątkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć pizzy i lodów Organizatorem wyjazdu i prowadzącą zajęcia z edukacji morskiej jest Pani Sylwia Siedlar-Drewniak
21 grudnia w ramach zajęć Szkonego Koła Edukacji Morskiej realizowanego w ramach projektu "Rejs po wiedzę" przygotowaliśmy książkę z przepisami z dorsza i śledzia W sam raz przed świętami
Na dzisiejszych zajęciach realizowanych w ramach projektu Rejs po wiedzę uczniowie poznali gatunki ryb występujących w Morzu Baltyckim. Następnie wykonali swoje modele rybek wraz z opisami.
Na zajęciach 30 listopada przygotowaliśmy pracę o wodach słodkich na Ziemi wykorzystując aktywizującą metodę pracy -"Rybi szkielet".
W ramach Rejsu po wiedzę, uczniowie pod okiem Pani Sylwii Siedlar-Drewniak stworzyli lapbooki na temat mórz i oceanów
Na pierwszych zajęciach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczniowie wykonali sketchnotki - notatki w formie graficznej o wodach na Ziemi Zajęcia prowadzone przez Panią Sylwię Siedlar- Drewniak
Woda - cudowna cieczDzisiejsze zajęcia zrealizowane zostały w ramach projektu Rejs po wiedzę – rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenie Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Dzisiejsze eksperymenty przeprowadzała Pani Sylwia Siedlar-Drewniak
SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MOSKIEJ - ROK SZKOLNY 2021/22
Zajęcia w ramach projektu „Rejs po wiedzę” – Woda – dar natury
Na zajęciach realizowanych metodą projektu uczniowie zdobyli umiejętności poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji o wodzie, zarówno jako substancji jak i wodach w naszym rejonie. Uczniowie wykonywali doświadczenia z wodą, dowiedzieli się ile wody jest w ludzkim ciele. Poznali ryby żyjące w wodach słonych, a szczególnie te niezwykłe. Mieli też możliwość zobaczenia ryb w akwariach w sali edukacyjnej Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Tam też uzyskali wiele ciekawych informacji o Słupi – naszej rzece. Poznali też „przyrodniczy cud świata” – rafę koralową z jej pięknymi, kolorowymi rybkami.
SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 06.12.2021
Skarby Bałtyku
Dnia 6 grudnia na zajęciach projektu „Rejs po wiedzę” pracowaliśmy metodami aktywnymi – przygotowaliśmy „mapę myśli” pt.: „Skarby Bałtyku”
Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak
SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 20.12.2021
Uczniowie z klasy 5a podczas zajęć Szkolnego Koła Edukacji Morskiej prowadzonego w ramach projektu Rejs po wiedzę przygotowali „Rybi szkielet” przedstawiający zwierzęta żyjące w Morzu Bałtyckim.
Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak
SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 03.01.2022
Skarby Bałtyku
Dnia 3 stycznia 2022 roku zajęcia w ramach projektu „Rejs po wiedzę” odbyły się w formie zdalnej na platformie Teams. Uczniowie zbierali informacje o rybach żyjących w Bałtyku.
Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak
SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 10.01.2022
Skarby Bałtyku
Dnia 10 stycznia 2022 roku na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rejs po wiedzę” wykonywaliśmy modele ryb żyjących w Bałtyku.
Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak
17.01.2022
Dnia 24 stycznia 2022 roku na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rejs po wiedzę” przygotowaliśmy prace o bursztynie.
Skarby Bałtyku
Dnia 31 stycznia 2022 roku zajęcia w ramach projektu „Rejs po wiedzę” przygotowaliśmy prace o typach wybrzeży Morza Bałtyckiego.