logo kolor

 

SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MOSKIEJ - ROK SZKOLNY 2022/23

 

 

Dzisiaj uczniowie, którzy przez cały rok uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rejs po wiedzę” udali się na wycieczkę do Ustki. Odwiedzili Muzeum Bursztynu, gdzie mogli zobaczyć piękne okazy, dowiedzieć się jak i kiedy powstał bursztyn. Poznali jak kiedyś obrabiało się żywicę i jak to wygląda obecnie. Mogli też sami przesiać sobie bursztyn, który zabrali na pamiątkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć pizzy i lodów  Organizatorem wyjazdu i prowadzącą zajęcia z edukacji morskiej jest Pani Sylwia Siedlar-Drewniak

 

 

 


21 grudnia w ramach zajęć Szkonego Koła Edukacji Morskiej  realizowanego w ramach projektu "Rejs po wiedzę" przygotowaliśmy książkę z przepisami z dorsza i śledzia 🐟🐟🐟 W sam raz przed świętami 🎄🎄


 

Na dzisiejszych zajęciach realizowanych w ramach projektu Rejs po wiedzę uczniowie poznali gatunki ryb występujących w Morzu Baltyckim. Następnie wykonali swoje modele rybek wraz z opisami.

 

 

 


Na zajęciach 30 listopada przygotowaliśmy pracę o wodach słodkich na Ziemi wykorzystując aktywizującą metodę pracy -"Rybi szkielet".

 

 

 


 W ramach Rejsu po wiedzę, uczniowie pod okiem Pani Sylwii Siedlar-Drewniak stworzyli lapbooki na temat mórz i oceanów

 

  

 


Na pierwszych zajęciach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczniowie wykonali sketchnotki - notatki w formie graficznej o wodach na Ziemi 🌏🌎🌍 Zajęcia prowadzone przez Panią Sylwię Siedlar- Drewniak 😊👍

 


 Woda - cudowna ciecz💧💧💧Dzisiejsze zajęcia zrealizowane zostały w ramach projektu Rejs po wiedzę – rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenie Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 🌏🗺🧭💧 Dzisiejsze eksperymenty przeprowadzała Pani Sylwia Siedlar-Drewniak 😊

 

SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MOSKIEJ - ROK SZKOLNY 2021/22

 

Zajęcia w ramach projektu „Rejs po wiedzę” – Woda – dar natury

Na zajęciach realizowanych metodą projektu uczniowie zdobyli umiejętności poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji o wodzie, zarówno jako substancji jak i wodach w naszym rejonie. Uczniowie wykonywali doświadczenia z wodą, dowiedzieli się ile wody jest w ludzkim ciele. Poznali ryby żyjące w wodach słonych, a szczególnie te niezwykłe. Mieli też możliwość zobaczenia ryb w akwariach w sali edukacyjnej Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Tam też uzyskali wiele ciekawych informacji o Słupi – naszej rzece. Poznali też „przyrodniczy cud świata” – rafę koralową z jej pięknymi, kolorowymi rybkami.

 

1 32 45671617192655rafa koralowa 1rafa koralowa 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 06.12.2021

Skarby Bałtyku

Dnia 6 grudnia na zajęciach projektu „Rejs po wiedzę” pracowaliśmy metodami aktywnymi – przygotowaliśmy „mapę myśli” pt.: „Skarby Bałtyku”

Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak

edukacja morska 3

edukacja morskaeukacja morska


SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 20.12.2021

Uczniowie z klasy 5a podczas zajęć Szkolnego Koła Edukacji Morskiej prowadzonego w ramach projektu Rejs po wiedzę przygotowali „Rybi szkielet” przedstawiający zwierzęta żyjące w Morzu Bałtyckim.

Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak

 rybi szkielet 3 rybi szkielet 4 1

rybi szkielet 6 1


SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 03.01.2022

Skarby Bałtyku

Dnia 3 stycznia 2022 roku zajęcia w ramach projektu „Rejs po wiedzę” odbyły się w formie zdalnej na platformie Teams. Uczniowie zbierali informacje o rybach żyjących w Bałtyku.

Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak

14 215 1

12 1

9 2


SZKOLNE KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ - 10.01.2022

Skarby Bałtyku

Dnia 10 stycznia 2022 roku na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rejs po wiedzę” wykonywaliśmy modele ryb żyjących w Bałtyku.

Nauczyciel prowadzący zajęcia - Sylwia Siedlar -Drewniak

1 22 25 1


17.01.2022

 

latarnia 12


latarnia 6latarnia 7latarnia 9latarnia 4latarnia 12latarnia 11latarnia 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 24 stycznia 2022 roku  na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Rejs po wiedzę” przygotowaliśmy prace o bursztynie.

 

bursztyn 1

bursztyn3bursztyn6

 

 

 

 

 

 

 

 

bursztyn13

bursztyn6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skarby Bałtyku

Dnia 31 stycznia 2022 roku zajęcia w ramach projektu „Rejs po wiedzę” przygotowaliśmy prace o typach wybrzeży Morza Bałtyckiego.

w3w4

 

w7w10