logo kolor

 

W szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku w ramach zajęć Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9, dobywają się spotkana, na których uczniowie poznają tajniki wiedzy żeglarskiej. W trakcie zajęć teoretycznych, uczestnicy dowiedzieli się jaka jest skala Beauforta, poznali nazwy wiatrów, a także nauczyli się podstawowych węzłów żeglarskich. Oprócz zajęć teoretycznych, przyszli żeglarze brali udział z zajechać praktycznych, które w okresie zimowym odbywały się w aquaparku Trzy Fale, a także uczestniczą w zajęciach szkutniczych "Młody konstruktor" - budowanie łodzi. Praca metodą projektu.

W zajęciach biorą udział uczniowie ze szkół: SP 4, SP 8, SP 9 w Słupsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących nasze działania.

 


 

ROK SZKOLNY 2022/23

 

 

 


 W sobotę  16 kwietnia odbyły się ostatnie już zajęcia marynistyczne na Trzech Falach. Młodzież na naszych łódkach klasy optymist przygotowywała się do sezonu żeglarskiego na szerokich wodach. Już w maju niektórzy z nich rozpoczną cykl szkolenia na żaglówkach w Ustce ⛵⚓💦

 


11 marca odbyły się kolejne zajęcia na Trzech Falach za nami 🌊 Doskonalimy umiejętności sterowania łódką na basenie, uczymy się asekuracji i zachowania w razie wypadku na wodzie. Po ćwiczeniach zasłużony relaks w części rekreacyjnej oraz wodny tor przeszkód. To była miła sobota 😄😛🏊⚓⛵

 

 


Kolejne zajęcia na Trzech Falach za nami. Dzisiaj m.in. ćwiczenia z ratownictwa wodnego. Była asekuracja nieprzytomnego kolegi w kapoku, holowanie żaglówki przez jednego z członków załogi do brzegu itp. Później oczywiście czas na zabawę w strefie rekreacji 🫶❤️🚣‍♀️⛵️ Opiekunami zajęć byli Pan Artur Bojkowski i Pan Jacek Bochenek 😊


Szlifujemy umiejętności z zakresu żeglarstwa w Parku Wodnym Trzy Fale Zajęcia na basenie odbyłt się w dniu 14.01.2023

 

 


Praktyczne zajęcia żeglarskie w Parku Wodnym Trzy Fale. Uczestnicy Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9 w ramach projektu "Rejs po wiedzę" raz w miesiącu uczą się żeglarstwa na łódkach typu Optymist w Słupskim akwaparku

  

 

 


 

Żeglujemy w ramach " Rejsu po wiedzę"

W dniach 01.10 oraz  08.10  na Stawku Łabędzim uczniowie szkoły podstawowej nr 4, nr 8 i 9 odbyli zajęcia  praktyczne z podstaw żeglowania. Pan Rafał Reczka prowadził zajęcia w ramach projektu "Rejs po wiedzę - rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenie Miasta Słupsk, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica" Dziękujemy za mile spędzony czas, żeglarską wiedzę i do zobaczenia na kolejnych zajęciach! Ogromne podziękowania kierujemy również do służb ratowniczych ze Słupskiego WOPR za zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczniom i wsparcie instruktora.

 

 

ROK SZKOLNY 2021/22

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE NA " STAWKU ŁABĘDZIM"

Poniżej zdjęcia z dzisiejszych zajęć praktycznych na Stawku Łabędzim dla uczniów naszej szkoły, SP4 i SP8
Pogoda dopisała, wiatr pozwolił na ćwiczenie zwrotów, baterie naładowane na kolejny tydzień  Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Rejs po wiedzę – rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli poprzez edukację morską i żeglarską na terenie Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Edukacja, Działanie 3.2 Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1. Jakość edukacji ogólnej.
Praktyczne zajęcia żeglarskich na Stawku Łabędzim, akwaparku Trzy Fale w ramach Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego OMEGA 9 

310818268 531528588783606 7146021094477770589 n310858837 531528295450302 561997267455712684 n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA NA " 3 FALACH"