25 marca 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Gofra. W zajęciach matematyczno-kulinarnych uczestniczyli uczniowie z klasy 4a,6a, 7a, 7b, które zorganizowała pani Anna Piechowska. Uczniowie zrozumieli jak ważna w kulinariach jest proporcja, aby otrzymać tak dobre gofry jak nasze. Nawet Adam, który jak twierdził nie lubi gofrów stwierdził, że są naprawdę dobre Ale też ważne oprócz proporcji są naturalne produkty, którymi obdarowała nas pani Ania takie jak: swojskie jajka i dżemy własnej roboty. Goframi poczęstowaliśmy również panie z obsługi szkoły, które dbają o nas każdego dnia.

                                                                                                                                                                     Ania Piechowska

 

 

gofr1gofr 3gofr 4