Projektujemy,programujemy, drukujemy 🤖🤖🤖 Pod okiem nauczyciela Pana Igora Sysojew-Osińskiego oraz Tomasza Dziermańskiego rozwijamy kreatywność!

 

 

 

 

 


Kilka zdjęć z dzisiejszych zajęć kółka modelarsko- technicznego ❤️ które prowadzi Pan Igor Sysojew-Osiński 😊 Spędzając czas wolny w sposób twórczy, dziecko pobudza swoją wyobraźnię, kreatywność, zręczność i sprawność manualną, poszerza zakres swoich umiejętności, uczy się koncentracji i planowanego działania, podkreśla własną indywidualność. Realizując czynnie swoje zamiłowania i pasje, czuje się dowartościowane i spełnione. Z większym optymizmem podchodzi do codziennych obowiązków. 😊 Laboratoria Przyszłości

 


 

 

PROJEKT " WINCEK" 

WINCEK - System Wczesnego Ostrzegania Harcerzy ❤️ Oliwka Ruszkowska, Paweł Burda i Filip Strzałkowski zainspirowali się tragicznymi wydarzeniami z 2017r. kiedy to podczas obozu harcerskiego podczas gwałtownej burzy zginęły dwie harcerki 😔 Nasi zdolni uczniowie pod czujnym okiem Pani wicedyrektor Agaty Kolatowicz i nauczyciela informatyki Pana Tomasza Dziermańskiego stworzyli system ostrzegania, który mierzy temperaturę, wilgotność powietrza a w przyszłości wstrząsy i prędkość wiatru. Ta stacja pogodowa będzie miała zaprogramowane takie parametry i wartości graniczne, po przekroczeniu których WINCEK będzie bił na alarm sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Poziom natężenia dźwięku będzie tak dostosowany, żeby mógł obudzić harcerzy w nocy w sytuacji zagrożenia 😊 System ma być przyczepiony do namiotu, a obudowa chroniąca przed czynnikami atmosferycznymi wydrukowana w naszej, szkolnej drukarce 3D

Projekt Wincek powastał w ramach zajęć z robotyki z wykorzystaniem zestawu mikrokontrolerów zakupionych w ramach programu # Laboratoria Przyszłości 

 

405050591 772171828052613 3708886926760500832 n

 

 

 

 


 EXPLORY 2023

 

23 października , w trakcie trzeciej odsłony Miedzyszkolnego Konkursu Naukowego " Explory " grupa uczniów z klasy 7a zaprezentowała Projekt "Wincek" - system wczesnego ostrzegania dla harcerzy. Innowacyjnyt projekt został zbudowany w oparciu o mikrokontrolery zakupione w ramach projektu "#Laboratoria Przyszłości