prekursor19 września 2018 roku na oddziale pediatrycznym słupskiego szpitala gościliśmy Teatr Prekursor. Duet aktorski przyjechał z Krakowa, by umilić dzieciom i ich rodzicom czas spędzony w szpitalu. Zaprezentowali dzieciom, rodzicom i personelowi szpitala przedstawienie pt. „O Hipciu Flipciu, jego brzuchalu i afrykańskim corocznym balu”. Przewodnim tematem przedstawienia było przesłanie, iż nie wolno naśmiewać się z innych ludzi, że każdy człowiek, niski, czy wysoki, gruby, czy chudy zasługuje na szacunek i że w każdym jest coś wartościowego i dobrego. Postacie Hipcia Flipcia, Dzikuska Psikuska, Zebry i Jeżozwierza bardzo przypadły do gustu nie tylko małym widzom. Przedstawienie urozmaicane było wspólnymi tańcami. Na zakończenie aktorzy rozdali dzieciom upominki. Dziękujemy sponsorowi – Firmie KEGARDziałanie wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole projektu Erasmus+.

Ewa Nowicka

Małgorzata Somionka